![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Lådspegel 12009258
*
nr 1200 9258
LÃ¥dspegel
1800-tal. Valnöt, Höjd: 26 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2018
kl 20:24:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 01:10:06
1
100 kr
27/8 13:55:31
2
150 kr
27/8 17:22:04
3
250 kr
27/8 20:19:04
4
250 kr
27/8 20:19:04
3
250 kr (Budbetjänt)
27/8 20:19:37
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar valnöt
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
LÃ¥dspegel
Läs om budbetjänten
nr 1200 9258
LÃ¥dspegel
1800-tal. Valnöt, Höjd: 26 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 01:10:06 | 1 | 100 kr |
27/8 13:55:31 | 2 | 150 kr |
27/8 17:22:04 | 3 | 250 kr |
27/8 20:19:04 | 4 | 250 kr |
27/8 20:19:04 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
27/8 20:19:37 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar valnöt
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53